Ze świata WPR TAKA. Porozmawiajmy o obszarze primerowania

Ze świata WPR TAKA.     Porozmawiajmy o obszarze primerowania
2019-01-02
Kategoria:   kategoria 1

Na rynku dostępne są trzy rodzaje primerów: rozpuszczalnikowe na bazie MEK (łatwopalny), rozpuszczalnikowe na bazie DCN (niepalne) i zawierające niewiele VOC (substancji lotnych) lub nie zawierające VOC.


Podczas dobierania podkładu należy wziąć pod uwagę długość maszyny (w szczególności odległość między strefą nakładania podkładu a rolką dociskową). W przypadku tradycyjnych podkładów (na bazie MEK lub DCN) długość obszaru aplikacji podkładu powinna wynosić 1,5-2 metrów; w przypadku primerów przyjaznych dla środowiska (niski poziom lub 0% lotnych związków organicznych) długość powinna być nie mniejsza niż 3,5 metra.
W przypadku stosowania primerów przyjaznych dla środowiska, aplikacja musi być wykonana za pomocą automatycznego systemu dozowania, aby zagwarantować ich prawidłowe stosowanie, z uwagi na bardzo niewielką ilość (6-10 g/m2), oraz by uniknąć niedoborów lub wysuszenia primera.

Innym ważnym aspektem aplikacji podkładu jest temperatura otoczenia, która nie powinna być niższa niż 18°C. Gdy temperatura profilu jest zbyt niska, np. zimą, zaleca się podgrzanie profilu do 18-25°C.

Powierzchnia osuszania primera i podgrzewanie profilu
W przypadku tradycyjnych primerów zalecana jest odległość 0,5 m pomiędzy obszarem nakładania podkładu a obszarem suszenia, natomiast w przypadku przyjaznych dla środowiska odległości powinny wynosić 1 metr (aby umożliwić absorpcję podkładu przez profil). Grunt musi być całkowicie wysuszony, aby uniknąć tworzenia się pęcherzyków między profilem a folią dekoracyjną.
Przed przystąpieniem do fazy okleinowania profil należy podgrzać za pomocą lamp na podczerwień lub nagrzewnic powietrznych do temperatury od 45°C do 55°C, aby klej uzyskał jak najlepsze warunki dla adhezji fizycznej.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej takapol.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.